Skip to main content

İsveç Stockholm’den Türkiye’ye Oriflame CEO’su ile görüşüp, expat olmanın ve Türkiye’de iş yapmanın nasıl olduğunu dinledik.

Gücünü İsveç’in doğasından ve biliminden alan güzellik ürünleri ve eşitlikçi iş fırsatıyla Oriflame herkesin hayallerine dokunan bir güzellik şirketidir diyebiliriz. 50 yılı aşkın süredir, dünyanın her yerinden kadınların ve erkeklerin hayallerini gerçekleştirmeleri için onları güçlendiriyor ve kendi eşsiz tarzlarını yansıtmalarına destek oluyorlar. Tüm dünyadaki güzellik severler için yenilikçi ve trend ürünler geliştiriyor, üretiyor, dağıtıyor ve satıyorlar. Ayrıca, güzellik sektörünün bir parçası olmaları için eşsiz bir iş fırsatı da sunuyorlar.

Türkiye’ye ‘En Hızlı Büyüyen Ülke’ başarı ödülü kazandırarak tüm Oriflame ülkeleri arasında fark yaratan ve bunun yanı sıra, Oriflame Türkiye, Türkiye’deki diğer doğrudan satış şirketleri arasında en hızlı büyüyen şirket olma başarısını gösterirken; biz de bir başka İsveç temalı etkinliğimizde bu başarıya imza atan “Oriflame Türkiye Genel Müdürü” Johan Larsson ile Yaşar Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı bir etkinlik düzenledik.

Bu aktivitemizde, İsveç’in ünlü şirketlerinden Oriflame CEO’su ile söyleşi yapıp, kendisinden Türkiye’de expat olmanın nasıl bir tecrübe olduğunu ve Türkiye’deki gerçek ve tüzel kişiliklerle iş yapmanın nasıl olduğunu, doğrudan satış sistemiyle 63 ülkede 3.4 milyon danışmanla kozmetik sektöründe faaliyet gösteren şirkette, krizde Türkiye’de büyümesini nasıl sürdürdü? Artan işsizliğe paralel olarak 2019’da Türkiye’de danışman sayısını nasıl yüzde 26 arttırdılar?

Johan Larsson, “Kriz döneminde 8 bin çalışan ile Türkiye’de yüzde 18 nasıl büyüdüklerini’ bizlere detaylı bir şekilde İngilizce anlatıp, bilenler için kısa bir İsveççe sohpet sunup, ardından öğrencilerin tüm sorularını tek tek cevapladı.

Sizlerin de bildiği gibi İsveç, şu an en çok sağlık çalışanlarımız tarafından yüksek hayat standartları itibarı ile Almanya ile yarışır bir şekilde tercih ediliyor. Doktorlarımız kısa zamanda İsveççe öğrenip, Almanya kadar zorluk çekmeden İsveç’e gibip doktorluk yapabiliyor. Tüm bu süreçlerinizde yine Victor’s Education öğrencilerimize yardımlarını sunuyor olacaktır. İsveç ve İsveççe ile alalakı daha detaylı bilgi için İsveçte Doktorluk, Hemşirelik ve Diş Hekimliği isimli bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply